Shopping Bag
No products in the cart.
R11600
The Tissot PR 100 is a classic watch destined to be worn often and for every occasion. It features the simple and elegant face the collection is loved for, with the pared-back aesthetic symbolising luxury, quality and classic style
Out of stock
| Gender | Mens |
|---|---|
| Watch Brand | Tissot |
| Brand Collection | PR 100 |
| Case Size | 41mm |
| Diameter | Large (>40mm) |
| Dial Color | Black |
| Case Material | Stainless steel |
| Watch Shape | Round |
| International Warranty | 24 months |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance | 100m |
| Tissot Watch Category | CLASSIC |