Shopping Bag
No products in the cart.
R8800
As it names indicates, this watch will be the winner everytime, for any occasion. A classical, timeless design, the sleek and clean face of the Tissot Everytime singles it out as a very modern watch. The cool minimalism of the face leaves room for some fun experimentation with the bracelet.
Out of stock
| Gender | Unisex |
|---|---|
| Watch Brand | Tissot |
| Brand Collection | EVERYTIME |
| Case Size | 38mm |
| Diameter | Mid-Size (32mm-39mm) |
| Bracelet Material | Stainless Steel |
| Case Material | Stainless steel |
| Watch Shape | Round |
| International Warranty | 24 months |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance | 30m |
| Tissot Watch Category | CLASSIC |